START SES

Відділ освіти
Тетіївської районної державної адміністрації

« Завдання ІІ (районного) етапу олімпіад | Семінар директорів (Галайківське НВО) »

01.02.2013

Учнівське самоврядування як спосіб організації колективу

      Виховання – багатогранний і складний процес, значення якого неможливо переоцінити. Він передбачає формування у дитини єдиної системи цінностей і соціальних компетенцій. А це і ставлення до себе і своїх батьків, відношення до природи, суспільства, своєї країни тощо.
       Однією спільною метою виховної роботи шкіл району є виховання громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань.
       Весь виховний процес у районі організовано на основі нормативно-правових документів, що регламентують навчально-виховний процес в Україні.
       Виховна система школи – це складна психолого-соціопедагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочні заняття дітей, роботу в шкільних гуртках, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи.
       Для реалізації завдань виховної системи школи розробляються плани виховної роботи навчального закладу та окремі плани класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.
       Отже, одним із першочергових завдань, яке стоїть перед школою – це розвиток і становлення особистості нового типу.
       26 грудня 2012 року на базі Степівського НВО відбувся районний семінар-практикум директорів шкіл, на якому заслуховувалося питання «Учнівське самоврядування як спосіб організації колективу».

Наш Тетиев. Збільшити зображення
Наш Тетиев. Збільшити зображення

       Новий період у житті українського народу – незалежність – покликав до життя і нові форми роботи з дітьми. Головне завдання школи – виховання національно свідомих громадян України. Його можна виконати, виховуючи підростаюче покоління нашого народу на патріотичних, героїчних, національно-державних традиціях українського козацтва, на високих прикладах лицарського ставлення до України, дійсності взагалі.
       Виховною проблемою навчального закладу є «Формування загальнолюдських моральних норм через залучення учнів до системи культурних цінностей». Визначаючи актуальність даного питання, слід зазначити, що наше суспільство потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних.
       У час впровадження нових виховних технологій, інтерактивних методик виховної роботи в Степівському НВО назріла потреба і можливість змінити структуру учнівського самоврядування. І це була ініціатива дітей. Приємно те, що цю ініціативу дітей підтримали дорослі. Педагогічний колектив закладу став надійним їх порадником.
       Підібравши відповідний науково-методичний матеріал про дитячо-юнацькі організації, в школі розпочалася підготовка до створення козацької організації. Для становлення та розвитку учнівського самоврядування важливим є забезпечення дієвого педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням.
       Педагогічний та учнівський колективи Степівського НВО «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» розпочали пошук нових форм і методів виховання, які б захопили дітей, зацікавили, дали можливість їм розвинути свої найкращі якості і, разом з тим, були ненав’язливими для них. Рішення змінити модель учнівського самоврядування «Учнівський комітет» на козацький кіш, який називається «Козачата» стало одностайним.
       Під час практичної частини семінару-практикуму відбувся виховний захід «Посвята в козачата». На святі були присутні: заступники голови райдержадміністрації Строянівський В. В. та Бондаренко В. І., начальник відділу освіти Прибиш І. І., депутат районної ради Наконечний В. І. та козацький полковник Данчук Л. І. Леонід Іванович привітав майбутніх козачат з цією подією, побажав успіхів у розпочатій справі, вручив прапор та булаву. Діти з гордістю промовляли клятву. Звучав на святі і атрибут козацтва «Кодекс лицарської честі». Привітали дітей і представники влади.

Наш Тетиев. Збільшити зображення
Наш Тетиев. Збільшити зображення

      На учасників семінару справили гарне враження помітні позитивні зміни в приміщенні школи: оновився інтер’єр, старі вікна замінено на нові, металопластикові, появився санвузол, відремонтовано спортивний зал. Проведено й ремонт фасаду. Таке масштабне оновлення школи було б неможливо здійснити лише за порівняно невеликі бюджетні кошти. На щастя, про потреби навчально-виховного закладу постійно дбає депутат обласної ради Р.Т. Голуб. Він був на освітянському семінарі та виступив перед його учасниками.

Наш Тетиев. Збільшити зображення
Наш Тетиев. Збільшити зображення

       Надіємось, що саме ця система учнівського самоврядування, основним завданням якого є задоволення індивідуальних потреб учнів, спрямована, насамперед, на захист громадських прав та інтересів, виховання духовної культури, національної свідомості й самосвідомості, утвердження принципів загальнолюдської моралі, високої художньо-естетичної культури допоможе учням зрозуміти себе, визначити своє місце в житті та навчитись орієнтуватись в навколишньому світі, на жаль, досить складному і вибагливому.
       Отже необхідно виявляти і підтримувати учнівську молодь, чиї особистісні переконання спрямовані на соціально значущі справи. Уміло організоване учнівське самоврядування у навчальному закладі відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забезпечує захист прав дітей, відвертає їх увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює поза навчальний простір цікавими та змістовними справами.
       Принцип учнівського самоврядування школи «Самі вирішили – самі зробили – самі відповідаємо» є одним із найважливіших у його роботі. Степівський навчальний заклад керується інтересами і проблемами дітей, стає улюбленим місцем, де учні не лише вчаться, а й живуть повноцінним духовним життям.
       Я вважаю, що учнівське самоврядування – це педагогічна технологія, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини в системі демократичних взаємин виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самодостатності та самоорганізації особистості і переконана, які б зміни не відбувалися в державі, аксіологічні пріоритети виховання повинні залишатися непорушними, орієнтуючись на загальнолюдські цінності, національні якості.

Методист РМК Василенко О. С.

Tetiiv_RDA


Інші фотографії з заходу можна переглянути у фотогалереї


  
  

Відділ освітиІнформаційна відкритість
Атестація навчальних закладів
Моніторингові дослідження
Мережа закладів освіти
Відділ освіти
Впровадження нового Державного стандарту
План роботи відділу освіти
Державні закупівлі
Централізована бухгалтерія
Господарча група
Рівний доступ до якісної освіти

  

Корисні посилання

Київська обласна держадміністрація Департамент освіти і науки Київської обласної держадміністрації Департамент освіти і науки Київської обласної держадміністрації Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України КВНЗ КОР 'Академія неперервної освіти' МАН Український центр оцінювання якості освіти Київський регіональний центр оцінювання освіти Освітній портал ПЕДПРЕСА Київська обл. ІСУО Київська обл. ІСУО Київська обл. ІСУО Київська обл. ІСУО

  
Погода Тетіїв

Районні сайти

Тетіївська районна державна адміністрація Тетіївська районна рада Інформаційний портал Тетіївщини Тетіївська міська рада Тетіївська організація